🏷 #اختصاصی_جنبش

📝 ترجمه یادداشت جیمز ریکاردز

📸 b2n.ir/tradewar

 

🔰 با شنیدن تفاسیر روان‌شناسانه از رسانه‌های جریان اصلی درباره پیشنهاد‌های تعرفه‌ای رئیس‌جمهور #ترامپ، می‌توان این‌گونه فهمید که سیاست‌های وی نقض قانون اساسی ایالات‌متحده است. هیچ‌چیز نمی‌تواند بیش از این واقعیت داشته باشد و این موضوع کاملاً روشن است.

 

🔹 آمریکا از سال ۱۷۸۷ تا ۱۹۶۲، در یک دوره ۱۷۵ ساله، با استفاده از تعرفه‌ها، یارانه‌ها و دیگر موانع تجاری برای رشد و توسعه #صنایع_داخلی و حفاظت از مشاغل تولیدی با درآمد بالا، ثروتمند و قدرتمند شد. در دهه ۱۹۷۰، سیل اتومبیل‌های ارزان‌قیمت ژاپن، به ایالات‌متحده سرازیر شدند و خسارت‌های فراوانی به تولید خودروسازی ایالات‌متحده در #دیترویت وارد نمودند.

 

🔸 در اوایل دهه ۱۹۸۰، «رونالد ریگان» تعرفه‌های سنگینی را بر روی  واردات خودروهای ژاپنی، آلمانی و دیگر خودروها به ایالات ‌متحده اعمال کرد. این مسئله باعث شد که تولیدکنندگان ژاپنی مانند هوندا و تویوتا، عملیات تولید خود را به ایالات کنتاکی، ایندیانا، آلاباما، تگزاس و سایر نقاط ایالات‌متحده منتقل کنند. تولیدکنندگان خودرو آلمانی مانند بی‌ام‌دبلیو نیز این کار را انجام دادند و کارخانه‌های بزرگ خودروسازی را در کارولینای جنوبی احداث کردند.

 

🔹 معمار تعرفه‌ها بر خودروهای ژاپنی و آلمانی در دهه ۱۹۸۰ «رابرت لایت‌هیزر»، مشاور تجاری رونالد ریگان بود. لایت هیزر در حال حاضر در دولت ترامپ حضور دارد. به‌علاوه او نماینده تجاری ایالات‌متحده و یک مقام کابینه با مرتبه سفیر است.

 

🔻 متن کامل یادداشت جیمز ریکاردز در مورد #تاریخ_منازعات_تجاری آمریکا را می‌توانید در سایت جنبش بخوانید:

📎 currency-war.ir/?p=11931

 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖

✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی

📱 @currency_war