?طبق آمار رسمی? منتشر شده از سوی #شورای_جهانی_طلا، کشور #روسیه در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۲۰۱ تن طلا خریداری کرده و بزرگترین خریدار طلا در جهان محسوب می شود.

?نکته قابل توجه اینکه طبق این گزارش بخش خصوصی روسیه در سال گذشته بخش بسیار کمی از خرید طلا را به خود اختصاص داده و تقریبا تمامی طلای خریداری شده توسط کشور روسیه از سوی بانک مرکزی این کشور خریداری شده است.
? yon.ir/WmBRH

?از نظر میزان تولید نیز کشور روسیه در حال حاضر سومین تولیدکننده بزرگ طلای جهان محسوب می شود. این در حالیست که از سال ۱۹۹۵ میلادی تولید طلای روسیه به بیش از ۲ برابر افزایش? یافته و پیش بینی می شود میزان تولید سالانه روسیه تا سال ۲۰۳۵ از ۳۰۰ تن فعلی به ۴۰۰ تن برسد. روسیه در طول ۱۰ سال اخیر بیش از ۲۰۰۰ تن طلا تولید کرده است.

?در حال حاضر کشور روسیه برنامه بلندمدتی برای خرید و ذخیره #طلا در نظر دارد تا از این طریق بتواند علاوه بر ایجاد #پشتوانه مناسب برای واحد پولی خود، گام بلند و مهمی در زمینه حذف دلار از تجارت خارجی بردارد.

?طبق این آمار بعد از کشور روسیه، کشور چین قرار دارد. بانک مرکزی #چین نیز در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۸۰ تن طلا از بازارهای جهانی خریداری نموده است. در رتبه بعدی نیز بانک مرکزی کشور قزاقستان قرار دارد که ۳۶ تن طلا خریداری کرده است.

? yon.ir/nhIhp
—————————————–

✊جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی

?@currency_war