📝 بررسی ابعاد درخواست وام از IMF 📌 بخش دوم؛ مفاد تخریبی درخواست وام

 

🏷 #اختصاصی_جنبش

📸 b2n.ir/810682

 

🔻 بررسی تجربه کشورهای آرژانتین و مالزی که سیاست‌های وابسته به صندوق بین‌المللی پول را اجرا کردند، کاملا نشان می‌دهد چگونه اخذ وام از این صندوق به مرور زمان باعث خروج #ارز از کشور، افزایش #واردات، کاهش تولید وابستگی به دلار و در نهایت سهل‌الوصول شدن #جنگ_ارزی علیه کشور می‌شود.

 

🔹 با توجه به شرایط تحریمی کشور به احتمال زیاد امکان استفاده ایران از اصل مبلغ دلاری در داخل وجود ندارد و باید خارج از کشور مصرف شود. در صورت تمایل و موافقت طرفین ایرانی و صندوق بین المللی پول، کشورمان باید در قالب سازوکارهایی مانند #اینستکس صرفا به واردات کالاهایی مبادرت کند که توسط طرف غربی تعیین می‌شود و این درحالی است که بسیاری از آن کالاها ممکن است در اولویت وارداتی کشور نباشد و ایران بتواند از روش‌های دیگر آن را تأمین نماید.

 

🔸 همچنین با آن که گفته می‌شود، این وام از وام‌های غیر مشروط است ولی قطعا لابی مسلط بر صندوق، از شروط غیر مستقیم صرف نظر نخواهد کرد و پیش‌شرط‌های #IMF برای اعطای وام نیز از موضوعاتی است که باید در نظر گرفت. از پیش‌شرط‌هایی که احتمال دارد صندوق به صورت غیر مستقیم و از طرق مختلف مطرح کند می‌توان به پذیرش #FATF، آزادی زندانیان آمریکایی در ایران، افشای برخی اطلاعات ملّی‌، نظارت بر هزینه کرد آن، سهیم شدن در برخی کنسرسیوم‌ها، اعمال نفوذ در برخی تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها و … اشاره کرد.

 

📎 پایان بخش دوم

➖➖➖➖➖➖➖➖➖

✊جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی

📱 @currency_war