⭕️ به بهانه آغاز نقش فتنه ۸۸ در ایجاد جنگ اقتصادی علیه ایران

 

🏷 #تقویم_جنبش

📸 ydac.ir/8fm1c

 

⚠️ بعد از فتنه ۸۸ بود که دولت اوباما به این نتیجه رسید که اولاً بسترهای بین‌المللی برای اعمال #تحریم شدید اقتصادی علیه ایران مهیا است و ثانیاً این‌که پس از وضع چنین تحریم‌هایی، به این نتیجه رسید که می‌تواند از مدل «تحریم و اغتشاش» استفاده کند تا هر زمان که می‌خواهد از آن برای ایجاد شکاف میان حاکمیت و مردم، تشدید اختلافات داخلی و ایجاد نارضایتی در مردم استفاده کند.

 

♨️ اولین اخبار درباره تحرکات جدید دولت اوباما را وال‌استریت ژورنال افشا کرد. این روزنامه از تشکیل جلسه‌ای محرمانه در روز ۹ اکتبر ۲۰۰۹ -برابر با ۱۷ مهر ۱۳۸۸- در مقر #وزارت_خزانه‌‌داری_امریکا خبر می‌داد که به «اجلاس کشورهای همفکر» علیه ایران معروف شد.

 

🔻 این جلسه به رهبری #استوارت_لیوی، مقام ارشد وقت خزانه‌داری امریکا که یکی از #فرماندهان_جنگ_اقتصادی علیه ایران است، برگزار شد و هدف از آن بررسی راهکارهای ایجاد اجماع جهانی جهت وضع #تحریم شدید اقتصادی علیه ایران، در بستر فتنه ۸۸ بود.

 

▪️در حقیقت دشمنان  از فتنه ۸۸ استفاده کردند و شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران در ۱۹ خرداد ۱۳۸۹ اعمال کردند. در این راستا مردم و خصوصا مسئولین باید توجه داشته باشند که دشمن از تجربه‌های قبلی خود استفاده می کند.

 

#جنگ_اقتصادی

#نفوذ_اقتصادی

 

 ➖➖➖➖➖➖➖➖➖

✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی

📱@currency_war