🔹همان طور که می‌دانیم سازو کار مالی ویژه اروپا یا همان اینستکس تاثیری بر دور زدن نظام مالی آمریکا ندارد. در این فضا چند وقتی است که بحث پیوستن کشورهای غیراروپایی به سازوکار مالی اینستکس در رابطه با هند، چین، ژاپن، کره جنوبی و عراق  مطرح شده است. هدف از مشارکت سایر کشورها در سازوکار مالی #اینستکس این است که اروپا اعتبار لازم برای صادرات کالا به ایران را بدست بیاورد، چراکه کشورهای این اتحادیه واردات نفتی از ایران ندارند که بستانکاری برای ایران نزد اروپا ایجاد شود.

 

🔸این اقدام در عمل به این معنی است که کانال تجارت و مبادلات ایران با کشورهای غیراروپایی نیز در قالب سازوکار اینستکس و تحت نظارت اروپا و آمریکا انجام شود. از آنجاکه شفافیت مالی اتحادیه اروپا برای آمریکا بالا است، لذا #تحریم و رصد جزئیات تجارت ایران از طریق اینستکس امکان‌پذیر است.

 

🔹دولت باید در گام اول پیوستن کشورهای غیراروپایی به سازوکار اینستکس را نپذیرد و در گام دوم باید زیرساخت های لازم جهت اجرائی شدن #پیمان‌های_پولی با این کشورها را عملیاتی کند. در این صورت بخش عمده ای از تجارت بین المللی ایران، بدون اینکه قابلیت شناسایی و تحریم پذیری داشته باشد، قابل انجام است.

 

📎 currency-war.ir/?p=18520

 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖

✊جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی

📱 @currency_war