🏷 #اختصاصی_جنبش

📸 b2n.ir/224754

 

🔰 برای خیلی‌ها سوال است که عظمت و اقتدار قاسم سلیمانی در چشم دوستان و دشمنان از کجا ناشی می‌شود؟ قطعا ابعاد مختلفی در شکل‌گیری شخصیت نظامی، سیاسی، عرفانی و اخلاقی سردار فقید دخیل بوده است اما چه عاملی در جهت‌گیری همه‌ی این عوامل تاثیر داشته؟

 

🔰 وقتی به منش زندگی این شخص نگاه می‌کنیم، تمایز فاحشی در روش مبارزه‌ی او با همتایان آمریکایی خود وجود دارد.

نکته‌ی بارز در طراحی‌های قاسم سلیمانی عدم تبعیت از روشی است که دشمن از آن استفاده می‌کرد.

همواره در اظهار نظرهای ژنرال‌های چهار ستاره‌ای مثل هایدن و پترائوس در مورد حاج قاسم، ضعف دیده می‌شد. آن‌ها مقابله با طرح‌ها و استراتژی‌های قاسم سلیمانی را ناشدنی و سخت می‌دانستند چرا که این فرد از قواعدی استفاده می‌کرد که برای آن‌ها ناشناخته بود.

 

🔰 سپهبد سلیمانی توانسته بود ژنرال ماتیس فرمانده وقت سنتکام، ژنرال پترائوس فرمانده کل ناتو و بغدادی رهبر داعش را با بودجه‌های تریلیون دلاری که در اختیارشان بود به طور توأم شکست دهد.

قاسم سلیمانی مصداق آیه‌ی ۵۲ سوره‌ی مبارکه‌ی فرقان بود که می‌فرماید: «فَلا تُطِعِ الكافِرينَ وَجاهِدهُم بِهِ جِهادًا كَبيرًا»

 

✅ امام خامنه‌ای عزیز در شرح این آیه مبارکه چنین فرمودند:

 

« فَلا تُطِعِ الکٰفِرینَ وَ جٰهِدهُم بِه‌ جِهادًا کَبیرًا؛ در تفاسیر گفته‌اند مراد از این ضمیر «بِه‌»، قرآن است، با اینکه حالا کلمه‌ی قرآن در عبارت نیامده است که ضمیر به آن برگردد لکن، هم مرحوم طبرسی در «مجمع‌البیان» [گفته است‌]، هم مرحوم علّامه‌ی طباطبائی؛ مرحوم علاّمه‌ی طباطبائی می‌گویند سیاق کلام نشان می‌دهد که مراد از «بِه‌» یعنی «بالقرآن»؛ بنده هم آنجا همین را در سخنرانی گفتم؛ بعد که آمدم، به ذهنم رسید که یک وجه اوضحی در اینجا وجود دارد که «فَلا تُطِعِ الکٰفِرینَ وَ جٰهِدهُم بِه‌»، یعنی «بعدم الاطاعة»؛ عدم‌الاطاعة یعنی آن مصدری که فعل از آن انشقاق پیدا [می‌کند] و مستتر در آن فعل است؛ فَلا تُطِعِ الکٰفِرینَ وَ جٰهِدهُم بِه‌، یعنی به این عدم‌الاطاعة، جِهادًا کَبیرًا؛ پس عدم‌الاطاعة شد جهاد کبیر؛ این معنا اقرب به ذهن است؛ حالا من البتّه فحص نکردم ببینم در بین مفسّرین کسانی این احتمال را داده‌اند یا نه، لکن به‌هرحال این احتمال، احتمال مهمّی است.»

 

🔰 قاسم سلیمانی دانشگاه نرفته به مور آیه‌ی ۵۲ سوره مبارکه فرقان کسانی را شکست داد که در بزرگترین دانشگاه‌‌های نظامی جهان تحصیل کردند و در بزرگترین ارتش دنیا فرماندهی می‌کنند.

 

💢 اگر می‌خواهیم در #جنگ_ارزی پیروز شویم و کشور را از فلاکت اقتصادی نجات دهیم، یک راه بیشتر وجود ندارد و آن عدم پیروی از قواعد اقتصادی دشمن است. باید از تمام مزخرفاتی که آدام اسمیت، جرمی بنتام، کینز، آدام فرگوسن و …. گفتند برائت بجوییم و مثل قاسم سلیمانی به مور آیه‌ی «فَلا تُطِعِ الكافِرينَ وَجاهِدهُم بِهِ جِهادًا كَبيرًا» عمل کنیم تا پیروزی حاصل شود چرا که این وعده‌ی خداست.

 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖

✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی

📱@currency_war