تله وزارت خزانه داری برای ایران

🏷 #اختصاصی_جنبش

 

⭕️ شبکه المیادین به نقل از رئیس انجمن بازرگانان ایران در امارات متحده عربی -عبدالقادر فقیهی- می‌گوید امارات متحده عربی ویزاهای ورود مجدد را به بازرگانان ایرانی اعطا می‌کند و با حاکم دبی توافق کردیم که حساب‌های بانکی را برای سرمایه گذاران و بازرگانان ایرانی باز کند. لذا اکنون شاهد افتتاح جدیدی برای تجارت بین ایران و امارات هستیم.

 

🔴 امارات اولین صادرکننده کالا (رسمی و غیررسمی) به ایران بوده است. تا سال گذشته ۷۰ درصد مصارف ارزی ایران در امارات اتفاق می‌افتاد و این کشور به یک بازار ارزی برای ایران تبدیل‌شده بود.

 

🔴 در سال ۲۰۱۸ دولت امارات با آغاز سیاست دریافت مالیات بر ارزش‌افزوده تلاش کرد تا فعالان اقتصادی نزدیک به ایران را شناسایی و فعالیت آن‌ها را با گذاشتن اطلاعات مالی در اختیار نمایندگی TFI (سازمان اطلاعات مالی آمریکا)، در امارات محدود یا متوقف کند.

 

🔴 سال گذشته با توجه به دو محدودیتی که امارات داشت، یعنی اشراف اطلاعاتی TFI و تاثیرپذیری نرخ ارز از درهم، #بانک_مرکزی ایران بعد از چند ماه انفعال سرانجام درصدد تغییر در #نقشه_ارزی کشور برآمد و سعی کرد با ایجاد شبکه‌های ارزی در #افغانستان، #عراق، #ترکیه و چند کشور دیگر نقش #دبی را کمرنگ کند که تا حدودی هم تاثیرگذار بود.

 

🔴 حال رئیس انجمن بازرگانان ایران با هماهنگی چه کسی، به خود اجازه می‌دهد که دلال روابط خصولتی با دبی شود و نقش امارات را باری دیگر پررنگ کند!؟

 

————————

📎 جهت آشنایی بیشتر با جایگاه دبی در نقشه ارزی کشور و تله #وزارت_خزانه‌داری در امارات به مطلب ذیل در سایت جنبش مقاومت در جنگ ارزی مراجعه کنید:

 

📎 currency-war.ir/?p=18982

➖➖➖➖➖➖➖➖➖

✊جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی

📱 @currency_war