🏷 #تقویم_جنبش

📸 b2n.ir/73935

 

🔲 در اکتبر ۲۰۱۸، جهانگردی‌های مسئولین #وزارت_خزانه‌داری_آمریکا، از جمله «استیون منوخین» وزیر خزانه‌داری این کشور، شدت گرفته بود که در یک هفته مانده به سال‌روز ۱۳ آبان، بیشتر هم شد.

 

🔲 او در آن روزها به چندین کشور عربی غرب آسیا سفر کرد تا پیگیر اجرای دستورات ترامپ و #تحریم‌های کنگره علیه ایران شود. ایجاد اجماع بین‌المللی به‌گونه‌ای است که شخص وزیر خزانه‌داری و معاونین این وزارت‌خانه به تک‌تک کشورهای تحت نفوذ خود سفر می‌کنند و آن‌ها را برای اجرای طرح خود علیه ایران توجیه می‌کنند.

 

🔸 اینکه دشمن پیگیر اهداف و سیاست‌های خود بوده و هست اصلا عجیب نیست چرا که از دشمن به جز دشمنی انتظار نمی‌رود ولی ناراحتی از این موضوع است که این حربه باید در دست وزرای اقتصادی ما بود و نه دشمن.

 

🔺 با روی کار آمدن دولت سیزدهم، در دو ماه اخیر شاهد سفرهای متعدد امیرعبداللهیان به‌عنوان وزیر خارجه و دو معاون اصلی ایشان یعنی باقری و صفری بودیم که اگرچه دیر است، اما نوید مهندسی معکوس روش‌های #منوخین را می‌دهد.

 

🔻 البته دیپلماسی اقتصادی فقط کار وزارت خارجه نیست، وزارت‌های مرتبط با اقتصاد نقش اصلی را در این نوع از دیپلماسی ایفا می‌کنند؛ همچنان‌که بار مشابه این مسئولیت در جبهه مقابل بر دوش «وزارت خزانه‌داری» بود.

 

#فرماندهان_جنگ_اقتصادی

#برجام_خسارت_محض

 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖

✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی

📱@currency_war