🏷 #اختصاصی_جنبش

📸 b2n.ir/46175

 

⭕️ فاطمه حسینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت که قرار است کمیته‌ا‌ی ویژه‌ی بررسی سیاستگذاری در حوزه‌ی #رمزارز تشکیل می شود.

#بانک_مرکزی نگرانی‌های جدی درباره‌ی فعالیت‌ها در حوزه‌ی ارز دیجیتال دارد.

 

 ⭕️اما قبل از تشکیل جلسه سیاست‌گذاری، الیاس حضرتی دیگر نماینده اصلاح‌طلب اعلام کرد که بیت کوین به‌عنوان یک صنعت به رسمیت شناخته شده و همچنین مقرر شده است قیمت برق برای این صنعت معادل برق صادراتی محاسبه شود.

 

⭕️ مواضع اعلام شده از سوی وزیر ارتباطات، وزیر اقتصاد و رئیس گمرک نیز حاکی از موافقت مسئولان با واردات ماینر و رواج مبادلات بیت کوینی است.

 

🔴 اما چیزی که مدام به چشم می‌خورد و آزار دهنده است، نگاه تکنیک زده‌ی مسئولین مختلف دولتی و مجلسی است.

 

🔴 آیا اولین دغدغه در مورد #رمزارز ها به خصوص بیت‌کوین تعرفه برق است!؟

چندین مسئله مهم و استراتژیک دیگر در پس پرده‌ی رمزارزها و #بیت‌_کوین مطرح است، که صحبتی از آن نمی‌شود، پاسخ تصمیم‌گیران چیست!؟

 

1️⃣ رابطه‌ی بیت کوین و #خلق_پول چیست!؟

آیا ماین کردن همان چاپ پول غیر کاغذی نیست!؟

 

2️⃣ منشأ این ارز کجاست!؟ اگر کریپتوکارنسی‌های وارداتی قدرت پولی را از دست بانک مرکزی خارج کنند، چه کسی پاسخگوست!؟

 

3️⃣ علارغم این که این ارز می‌تواند به دور زدن تحریم‌ها کمک کند اما با توجه به آن که غیر قابل رهگیری است، چه پیامدی می‌تواند برای اقتصاد داخل و پولشویی به همراه داشته باشد!؟

 

4️⃣ تعداد زیادی بیت‌کوین‌ و ساتوشی‌ توسط افرادی تا به حال استخراج شده است، اگر در صورت فراگیر شدنش یک قدرت خارجی توانایی مداخله در قیمت‌گذاری آن را داشته باشد، آیا باید بعد از بحران قیمت #دلار شاهد بحران قیمت بیت‌کوین‌ باشیم!؟

 

5️⃣ قبل از قانونی شدن این ارز، سایت‌ها و کیف پول‌های غیر معتبر که افراد زیادی را تا به فریفتند و رمز کارت‌های اعتباری را به سرقت بردند، آیا شناسایی و منهدم شده‌اند. اگر هنوز در حالت فعالیت هستند باید منتظر افزایش جرائم سایبری باشیم.

 

در مورد این سوالات و سوالات دیگر جنبش مقاومت در جنگ ارزی در آینده مطالبی را منتشر خواهد کرد، اما چقدر مسئولان دولتی و مجلس روی موضوع رمزارزها کار کرده‌اند!؟

تصمیم‌گیری در این رابطه، تصمیم یک شبه نیست…

➖➖➖➖➖➖➖➖➖

✊جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی

📱 @currency_war