? ترجمه #اختصاصی_جنبش

? یادداشت اخیر #جیمز_ریکاردز

 

 با شنیدن تفاسیر روان‌شناسانه از رسانه‌های جریان اصلی درباره پیشنهاد‌های تعرفه‌ای رئیس‌جمهور #ترامپ، می‌توان این‌گونه فهمید که سیاست‌های وی نقض قانون اساسی ایالات‌متحده است. هیچ‌چیز نمی‌تواند بیش از این واقعیت داشته باشد و این موضوع کاملاً روشن است.

 

? #آمریکا از سال ۱۷۸۷ تا ۱۹۶۲، در یک دوره ۱۷۵ ساله، با استفاده از تعرفه‌ها، یارانه‌ها و دیگر موانع تجاری برای رشد و توسعه صنایع داخلی و حفاظت از مشاغل تولیدی با درآمد بالا، ثروتمند و قدرتمند شد.

 

? در دهه ۱۹۷۰، سیل اتومبیل‌های ارزان‌قیمت #ژاپن، به ایالات‌متحده سرازیر شدند و خسارت‌های فراوانی به تولید خودروسازی ایالات‌متحده در دیترویت وارد نمودند. در اوایل دهه ۱۹۸۰، «رونالد ریگان» تعرفه‌های سنگینی را بر روی  واردات خودروهای ژاپنی، آلمانی و دیگر خودروها به ایالات‌متحده اعمال کرد. این مسئله باعث شد که تولیدکنندگان ژاپنی مانند هوندا و تویوتا، عملیات تولید خود را به ایالات کنتاکی، ایندیانا، آلاباما، تگزاس و سایر نقاط ایالات‌متحده منتقل کنند.

تولیدکنندگان خودرو آلمانی مانند بی‌ام‌دبلیو نیز این کار را انجام دادند، و کارخانه‌های بزرگ خودروسازی را در کارولینای جنوبی احداث کردند.

 

? معمار تعرفه‌ها بر خودروهای ژاپنی و آلمانی در دهه ۱۹۸۰، «#رابرت_لایت_هیزر»، مشاور تجاری رونالد ریگان بود. لایت هیزر در حال حاضر در دولت #ترامپ حضور دارد. به‌علاوه او نماینده تجاری ایالات‌متحده و یک مقام کابینه با مرتبه سفیر است.

 

? متن کامل یادداشت جیمز ریکاردز در مورد تاریخ منازعات تجاری آمریکا در لینک زیر:

? http://currency-war.ir/?p=11931

➖➖➖➖➖➖➖➖➖

✊️جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی

? @currency_war?