پیوستن به سازمان تجارت جهانی تکمیل جنگ اقتصادی دشمن است

پیوستن به سازمان تجارت جهانی تکمیل جنگ اقتصادی دشمن است

پیوستن به سازمان تجارت جهانی تکمیل جنگ اقتصادی دشمن است محمدمهدی مذهب جعفری گفت: سند ۲۰۳۰، FATF ، سازمان تجارت جهانی WTO از جمله ابزارهای اقتصادی دشمن در جنگ تمام عیار اقتصادی آمریکا علیه ایران است.

محمدمهدی مذهب جعفری درسخنرانی پس از نمازجمعه قم در مصلای قدس قم، افزود: به دلیل اینکه ایران به تجارت جهانی وصل نیست به همین دلیل اقتصاد ایران ثبات بیشتر و آسیب پذیری کمتری نسبت به تحولات اقتصادی جهان برخوردار است.

وی پیوستن به سازمان تجارت جهانی را هضم شدن در لیبرال دموکراسی دانست و ادامه داد: پیوستن به سازمان تجارت جهانی، ضربه پذیری اقتصاد ایران را روز به روز افزایش می‌دهد ولی متاسفانه در روزهای اخیر سخنانی از پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی در کشور شنیده می‌شود.

عضو جنبش مردمی مقاومت در جنگ اقتصادی با بیان اینکه جنگ تمام عیار اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایجاد شده است گفت: ابزار این نوع جنگ، پول است ضمن اینکه در این نوع جنگ، تشخیص دوست از دشمن دشوار می‌باشد.

مذهب جعفری، با بیان اینکه بر اساس مطالعات انجام شده، ایران قدرت کلیدی آینده جهان است، گفت: تمدن لیبرال دموکراسی درحال افول است و تنها کشوری که برای الگوی اداره جهان نرم افزار و حرف متفاوتی دارد، جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه جنگ تجاری، ارزی و منابع از جمله ابعاد جنگ تمام عیار اقتصادی است، ادامه داد: آمریکا به پشتوانه دلار بدون پشتوانه، به جنگ ارزی با کشورها رفته است و با کاهش ارزش دلار، ارزش سایر واحدهای پولی را کاهش یافته است.

مذهب جعفری با بیان اینکه ارزش ریال به سه عامل طلا، ارزهای خارجی و اوراق بهادار وابسته است گفت: به ازای هر ریال ایران باید مقداری معین طلا در بانک مرکزی به عنوان پشتوانه وجود داشته باشد، که این چنین نیست.

وی با بیان اینکه اتاق جنگ اقتصادی آمریکا از پیچیدگی بسیاری برخوردار است، گفت: آمریکا سلاح ارزی را طی سال‌های اخیر طراحی کرده‌است که از این سلاح علیه اقتصادی کشورهای مختلف از جمله ایران استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: اگر قدرت دلاری امریکا با ارتقای ارزش ریال را بشکنیم، شبکه دشمنان اقتصادی علیه ملت ایران ناکارآمد خواهد شد.

مذهب جعفری با بیان اینکه افرادی درکشور هستند که مانع از ایجاد مقاومت اقتصادی در مقابل حملات اقتصادی به کشور هستند گفت: برخی افراد در مراکز حساس و تصمیم ساز مالی درحال اقدام‌هایی هستند که مغایر با سیاست های تعیین شده رهبر معظم انقلاب است.

وی ادامه داد: بانک مرکزی در نوسان های اقتصادی سال‌های اخیر، ۸۰ تن طلا و میلیون های دلار که به سختی وارد کشور شده بود با بی تدبیری وارد بازار کردند و دشمن با جمع آوری این طلا و دلارها از بازار، کشور را با کمبود شدید این ۲ پشتوانه مهم ریال مواجه کرد.