شورش علیه طمع (45)‌- جنگ ارزی (3)‌- جنگ جهانی بشر با خدا (3)

در خریدوفروش از معیار معتبری به نام پول استفاده می‌شود با بازی با این معیار ارزیدن، یعنی پول انسان بیشینه یاب سعی دارد تا سود بیشتری ببرد. یک‌بار انسان در یک رقابت از حیث کیفیت و شناخت کالا سود بیشتری می‌برد اما یک‌بار دیگر انسان به‌جای سود بردن از حیث تولید کالای باکیفیت، دنبال سود بردن از بازی با معیار ارزیدن است.

 در اندازه‌گیری قد اشخاص با متر، معیار که متر است ثابت است. آن چیزی که متغیر است قد اطراف است که تغییر می‌کند. بازی جنگ ارزی، بازی با معیار ارزیدن است. خود معیار باید ثابت باشد و تغییر نکند. سازوکار اندازه‌گیری نباید تغییر کند. هرگاه معیار سنجش متغیر شود امکان تحقق عدالت از بین می‌رود؛ این‌یک دکترین است.

اندازه‌گیری باید با معیار ثابت و لایتغیر جلو برود. تنها جایی که این اندازه‌گیری متغیر است در حوزه‌ی مسائل مالی است که یک ربای جهانی را رقم‌زده است. با بالا و پایین کردن نرخ برابری ارز دو کشور در یک مدت کوتاه اقتصاد یک کشور ورشکسته می‌شود و یک کشور بدون دلیل ثروتمند می‌شود و این همان ربا است.

آخرین مأموریت یک جاسوس نوشتن خاطرات او است. با استفاده از نوشتن خاطرات تاریخ را تحریف می‌کنند و اطلاعات غلط به مخاطب می‌دهند. طبق همین اصل باید نسبت به متون استراتژیک غرب شک داشت. هنگام خواندن متون استراتژیک غرب باید آن‌ها را راستی آزمایی کرد. در این جلسه فصل دوم کتاب جنگ ارزی ریکاردز بررسی شد.

کتاب جنگ ارزی ریکاردز

 

 مشخص شد که ریکاردز به‌عنوان یک جاسوس CIA ایمیج های غلطی را به مخاطب القا می‌کند تا به باورها درباره جنگ ارزی در کشورهای دیگر خط دهد. کشور نیاز به متخصص در جنگ ارزی دارد. ستون فقرات جامعه دینی نباید به دست نااهلان سپرد. ستون فقرات جامعه دینی دچار فلج سیستمی است و نظام مالی یک جامعه ستون فقرات آن جامعه است. ما در جنگ نیمه سخت یعنی جنگ‌های اقتصادی، مالی، تجاری و ارزی به رزمندگان نیاز داریم.

خلاصه‌ای از جلسه 584 کلبه کرامت که در تاریخ 1/05/1394 برگزار شد:

شورش عليه طمع (45)- جنگ ارزی (3)- جنگ جهاني بشر با خدا (3)

دانلود فیلم جلسه