حذف دلار توسط ابرطبقه

حذف دلار توسط ابرطبقه

حذف دلار توسط ابرطبقه که نخبگان مالی جهانی هستند، طرحی است برای حذف دلار آمریکا از موقعیت قدرتمند آن … و جایگزین آن با ارز دیجیتالی جهانی…

چگونه ابرطبقه مالی دلار را حذف خواهند کرد

 

جیمز ریکاردز

ترجمه اختصاصی توسط جنبش مقاومت در جنگ ارزی


در طول چند سال گذشته، من با تمام تلویزیون‌های فاکس‌نیوز و CNBC، CNN و بلومبرگ همکاری داشته‌ام. من به هم‌میهنان آمریکایی خود گفته‌ام که «ابرطبقه مالی جهانی» قصد دارند که ارز جهانی خودشان را[1]SDRs(حق برداشت ویژه) نامیده می‌شود، رواج دهند.

و این ابرطبقه از این ارز جدید برای جایگزین کردن آن با دلار آمریکا به‌عنوان ارز ذخیره جهانی استفاده می‌کنند.

من حتی در پرفروش‌ترین کتاب‌های منتشرشده‌ام کتاب «The Road to Ruin و The New Case for Gold»در این مورد نوشته‌ام.

من مطمئن هستم که برخی از مردم در جریان اصلی رسانه‌ها، فکر می‌کنند، من خارج از خط هستم (حرف‌های غیرمنطقی می‌زنم)، اما «سازمان ملل» و «صندوق بین‌المللی پول»[2] (IMF) هر دو این را تائید کرده‌اند که طرح جایگزین برای دلار آمریکا واقعی است.

من این هشدار را چند بار داده‌ام، اما به نظر می‌رسد که گوش‌های شنوایی نباشد. در اینجا نشانه‌هایی است که اثبات می‌کند دلار آمریکا تحت حمله قرار داد، درست در مقابل چشمان ما:

  • «سازمان ملل متحد» گفت: ما نیازمند «به یک سیستم ذخیره (ارزی) جهانی جدید … (هستیم) که دیگر به دلار آمریکا به‌عنوان تنها ذخیره اصلی ارزی تکیه نداشته باشد.»
  • «صندوق بین‌المللی پول» موافقت کردند که «حق برداشت ویژه»(SDR) را (بر مبنای) دارایی اصلی ذخیره‌شده صندوق در [سیستم پولی بین‌المللی] ایجاد کنند.
  • و «صندوق بین‌المللی پول» برنامه خود را با کمک مؤسسات خصوصی مانند بانک استاندارد چارتر انگلیسی[3]، در صدور اوراق قرضه SDRs توسعه داده است.

این همه‌ی اتفاقات است؛ و این روند جایگزینی دلار را تسریع خواهد کرد. ابرطبقه جهانی در حال تلاش برای اجرای یک تغییر عمده در جریان (حیاتی) حرکت سیستم مالی ما هستند.

این یک برند جدید در سیستم بانکی در سراسر جهان است که «تکنولوژی دفتر کل توزیع شده»[4] نامیده می‌شود؛ و این تأثیر بزرگی بر پیشکسوتانی دارد که در حال آماده شدن برای بازنشستگی هستند. زمانی که این سیستم احیا شود، بسیاری از کشورها قادر خواهند بود دلار آمریکا را باSDR جایگزین نمایند.

در حال حاضر دلار امریکا همچنان (به‌عنوان) ارز ذخیره جهانی است. کشورهای دیگر ناگزیر هستند که آن را نگهداری و به‌جای ارزهای خود از دلار آمریکا برای تجارت بین‌المللی استفاده کنند.

این موضوع تقاضای واقعاً نامحدودی برای دلارهای امریکا ایجاد می‌کند که به ما اجازه می‌دهد تا هرساله تریلیون‌ها دلار چاپ کنیم تا با آن هزینه جنگ‌ها، بدهی و هر چیز دیگری که می‌خواهیم را پرداخت کنیم. این موارد کشور ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اکنون می‌بینیم که ابرطبقه جهانی در تلاش‌اند تا دلار آمریکا را به‌عنوان ارز ذخیره جهانی از دور خارج کنند.

در اینجا سه ​​بخش کلیدی از اطلاعات وجود دارد که ثابت می‌کند این اتفاق خواهد افتاد.

  1. فکت 1 – «صندوق بین‌المللی پول» ارز جهانی به نام حق برداشت ویژه یا SDR صادر می‌کند.
  2. فکت 2 – «صندوق بین‌المللی پول» تائید کرده است که می‌خواهند دلار آمریکا را با SDR جایگزین کند.
  3. فکت 3 – «صندوق بین‌المللی پول» تأیید کرده است که دفتر کل توزیع شده می‌تواند برای «جایگزینی (منابع) ارزی» استفاده شوند … و آن‌ها حتی یک کارگروه ویژه را برای سرعت بخشیدن به پیاده‌سازی آن راه‌اندازی کرده‌اند.

«صندوق بین‌المللی پول» از این تکنولوژی در ایجاد یک سیستم پرداخت مبتنی بر SDR استفاده می‌کند، زیرا این ارزی (پولی) است که آن‌ها صادر (پشتیبانی) می‌کنند.

همان‌طور که می‌دانید، کریستین لاگارد، رئیس «صندوق بین‌المللی پول»، زنی میان‌سال است. وقتی در مورد کارگروه ویژه از او پرسیده شد، گفت:

«همان‌گونه که می‌بینم، همه این موارد به یک دنیای بی‌پروای جدیدی در بخش مالی می‌انجامد.»

بله دنیای بی‌پروای جدیدی که در آنجا دلار دیگر ارز ذخیره جهان نیست. باربارا سی متیوز[5]، یکی از مرتبطین سابق وزارت خزانه‌داری ایالات‌متحده در اتحادیه اروپا، به همین نتیجه رسیده است. او گفت که:

«ارتباط بین ارز جهانی و بلاک‌چین، غیرقابل‌اجتناب است؛ و به نظر می‌رسد که «صندوق بین‌المللی پول» در حال بررسی امکان استفاده گسترده از ارز جهانی در معاملات داخلی بین اعضای بانک‌های مرکزی است.»

اشتباه نکنید، اگر «صندوق بین‌المللی پول» در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از دفتر کل توزیع شده برای جایگزینی SDR بجای دلار آمریکاست؛ و دقیقاً روشن است که این اتفاق می‌افتد، زمانی که SDR به کار گرفته شود، مردم آمریکا با دلارهای بی‌ارزش باقی خواهند ماند.

هنگامی‌که سایر ملت‌ها شروع به اندوختن ارز جهانی از طریق دفتر کل توزیع شده نمایند، دیگر نیازی به نگه‌داشتن (ذخیره) دلار ندارند. چنانچه دفتر کل توزیع شده به بار بنشیند، سایر ملیت‌ها دیگر نیازی به خرید اوراق قرضه خزانه‌داری نخواهند داشت؛ و این بدان معنی است که دولت ما دیگر قادر نخواهد بود عملکرد عادی خود، ازجمله برنامه‌های رفاهی مانند تأمین اجتماعی را تأمین مالی کند. کسانی که حساب بازنشستگی خود را در سهام‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، شاهد از بین رفتن آن خواهند بود. چنانچه این طرح سر بر آورد، ضعیف‌ترین شرکت‌ها در بازار سهام می‌توانند از هم بپاشند.

فقط ببینید آخرین بار چه اتفاقی افتاد، زمانی که تغییر زیادی در سیستم مالی جهانی‌مان داشتیم.

در سال 1971، نیکسون اعلام کرد که آمریکا دیگر رسماً معاوضه دلار با طلا را ادامه نخواهد داد؛ که باعث ایجاد عدم اطمینان و در یک دهه به کابوسی برای سرمایه‌گذاران سهام تبدیل شد.

داوجونز، که یک شاخص سهام پایدار با سهام‌های کم ریسک (نوعی که بیشتر بازنشستگان مایل به داشتن آن هستند) است، به نصف کاهش یافت. سرمایه‌گذاران سهام از بازار خارج شدند و در بسیاری از بخش‌ها، نتوانستند تا یک دهه (به وضعیت قبلی خود) برگردند.

من انتظار دارم چیزی شبیه دفتر کل توزیع شده سر بر آورد، انتقال از سیستم پرداخت دلاری به یک سیستم جدید و تحت سلطه SDRدچار آشفتگی خواهد شد. بازار سهام فرومی‌پاشد… و سقوط خواهند کرد.

در این زمان بهبودی وجود نخواهد داشت، زیرا دولت آمریکا قادر نخواهد بود مشابه سال 2008 نجات یابد. حتی منابع مالی برای فعالیت‌های عادی نخواهد داشت و به سرمایه‌های انفرادی مکفی برای نجات سرمایه‌گذاران سهام اجازه خواهد داد.

من می‌دانم که دولت‌ها صبورانه توسعه تکنولوژی دفتر کل توزیع شده (که اغلب به‌عنوان بلاکچین[6] می‌شناسند) را نظاره‌گر هستند و طی 9 سال گذشته خارج از کنترل آن‌ها رشد داشته است.

مدافعان لیبرالی دفتر کل توزیع شده، این عدم کنترل دولت را جشن می‌گیرند.

هنوز، شادی آن‌ها زودگذر است، اعتقاد آن‌ها به پایداری سیستم‌های قدرتمند خارج از کنترل دولت ابلهانه است. دولت‌ها بخصوص وقتی‌که پای پول در میان است، تمایلی به رقابت ندارند. ما قبلاً دولت‌هایی در سراسر جهان را دیده‌ایم که در معرض تهدید خطرات ارزهای مجازی[7] مانند بیت کوین قرارگرفته‌اند.

دولت‌ها نمی‌توانند بلاک‌چین را متوقف کنند – اما در حقیقت آن‌ها نمی‌خواهند. دولت‌ها و ابرطبقه پولی می‌خواهند آن را با استفاده از قدرت، تنظیم مقررات، مالیات‌بندی و تحقیقات، کنترل کنند.

شاید به‌طور شگفت‌آورتری، «صندوق بین‌المللی پول» در توازن آن مشارکت نماید. در گزارش ویژه‌ای که در ژوئن 2017 منتشر شد، «صندوق بین‌المللی پول» این مطلب را در مورد بلاکچین می‌گوید:

«تکنولوژی دفتر کل توزیع شده یا (DLT)، به‌ویژه، می‌تواند موجب تغییر در بخش مالی گردد. … DLT را می‌توان به‌عنوان «غیرمجاز» یا «مجاز» طبقه‌بندی کرد، بسته به اینکه چه کسانی می‌توانند در فرآیند اعتبارسنجی آن مشارکت کنند. DLT های غیرمجاز به هرکسی اجازه خواندن، انجام معاملات و مشارکت در روند اعتبارسنجی را می‌دهند؛ و این رویه‌های باز (به‌عنوان‌مثال در زیر لایه بیتکوین) می‌تواند بسیار مخرب باشد؛ اگر پیاده‌سازی آن موفقیت‌آمیز باشد. در مقابل، در DLT های مجاز، فرایند اعتبارسنجی توسط یک گروه از پیش انتخاب شده از مشارکت‌کنندگان (کنسرسیوم) یا توسط یک سازمان (کاملاً خصوصی) مدیریت می‌شود و به‌این‌ترتیب بیشتر به‌عنوان یک پلت فرم (خط‌مشی) ارتباطی مشترک عمل می‌کند.» (تأکید اضافه شده است).

اظهارنظر «صندوق بین‌المللی پول» نیازمند ترجمه متخصصین است، چرا که آن‌ها هرگز به انگلیسی ساده نوشته‌نشده و معنای واقعی همیشه در پشت خطوط پنهان‌شده است؛ اما حقیقت کلام این گزارش روشن است.

«صندوق بین‌المللی پول» از سیستم‌های «مجاز شده» در برابر «طرح‌های باز» حمایت می‌کند. «صندوق بین‌المللی پول» همچنین ترجیحاً از گروه کنترل مشارکت‌کنندگان از پیش انتخاب‌شده یا «یک سازمان» تا اجازه مشارکت هرکسی استقبال می‌کند.

به این مقاله باید به‌عنوان اولین قدم در برنامه «صندوق بین‌المللی پول» نظاره کرد که چگونه پول جهانی از شکل موجود، حق برداشت ویژه یا SDR، به پلت فرم DLT کنترل‌شده توسط «صندوق بین‌المللی پول»، مهاجرت می‌کند. در آن زمان، تمام اشکال دیگر پولی (رایج) ممنوع خواهد شد.

این موضوع و دیگر تحولات همه به یک گروه برگزیده شامل «صندوق بین‌المللی پول»، جی پی مورگان[8]، گروه داووس، سازمان درآمد داخلی آمریکا[9]، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا[10] و دیگر آژانس‌های همگرا برای حذف کردن سیستم گردش آزاد اطلاعات موجود در قلمرو بلاکچین و جایگزینی آن با یک سیستم مجاز تحت کنترل کنسرسیوم اشاره دارد.

این طرح ابرطبقه مالی جهانی است که دلار ایالات‌متحده را از موقعیت خود در قدرت حذف کند.


[1] special drawing rights نوعی ذخیره پولی ارزی بین‌المللی که به‌وسیله صندوق بین‌المللی پول در 1969 به وجود آمد و به‌عنوان مکملی برای ذخیره پولی کشورهای عضو عمل می‌کند.

[2] International Monetary Fund

[3] UK’s Standard Chartered Bank

[4] Distributed Ledger Technology تکنولوژی دفتر کل توزیع شده اجماعی از داده‌های دیجیتال تکراری، اشتراک‌گذاری شده و همگام‌سازی شده است که ازلحاظ جغرافیایی درجاهای مختلف، کشورها یا مؤسسات گسترده شده است. لازم به توضیح است که یک‌شکل از دفتر کل توزیع شده همان بلاکچین است که می‌تواند عمومی یا خصوصی باشد. در سال ۲۰۱۶ بانک‌های متعددی از تکنولوژی دفاتر کل توزیع شده برای پرداخت‌های بین‌المللی استفاده کردند.

[5] Barbara C. Matthews

[6] block chain

[7] cryptocurrencies

[8] JPMorgan

[9] IRS سازمان دولتی در زیرمجموعه وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا است که وظیفه خدمات درآمد حکومت فدرال ایالات متحده آمریکا را بر عهده دارد.

[10] SEC کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا یک نهاد فدرال در ایالات‌متحده آمریکا است. مسئولیت‌های اصلی این نهاد فدرال عبارت‌اند از: اِعمال قوانین فدرال اوراق بهادار آمریکا؛ نظارت بر صنعت اوراق بهادار آمریکا؛ نظارت بر بورس‌های ملی سهام و اختیار معاملات آمریکا؛ و نظارت بر دیگر بازارهای الکترونیکی اوراق بهادار در آمریکا.