تعرفه‌ها می‌تواند به اقتصاد آسیب وارد کند.

بانک فدرال بر رشد با «ثبات» اقتصادی ایالات‌متحده تأکید می‌کند، رشد اقتصادی آمریکا رویکرد تدریجی را تکرار می‌کند

  • فدرال رزرو همچنان انتظار دارد که نرخ بهره را به‌تدریج افزایش دهد.
  • فدرال رزرو هفت بار نرخ بهره را افزایش داده است، چون‌که چرخه برگشت به‌سختی در دسامبر 2015 آغاز شد و آخرین بار، در اواسط ماه ژوئن، این الگوی نرخ بهره وام را به یک‌چهارم درصد کاهش داد.
  • همچنین جروم پاول، رئیس، (فدرال رزرو) قبلاً گفته بود که تعرفه‌های پایدار محصولات و خدمات می‌تواند به اقتصاد آسیب وارد کند.

بانک مرکزی آمریکا روز جمعه در گزارش نیم ساله به کنگره گفت که رشد اقتصادی ایالات‌متحده در نیمه اول سال جاری باثبات بوده است و بانک فدرال همچنان انتظار دارد نرخ بهره را به‌تدریج افزایش دهد.

این دومین اظهارنظر (ارسالی) فدرال رزرو به قانون‌گذاران از زمان ریاست جروم پاول است که سکان‌دار فدرال رزرو را از اوایل ماه فوریه شد. او برنامه دارد تا در روز سه‌شنبه و چهارشنبه به سؤالات از قبل (آماده) قانون‌گذاران پاسخ دهد…

جزئیات گزارش 63 صفحه‌ای چشم‌انداز کنونی بانک فدرال در جلسات سیاستی آن را به‌صورت جزئی باثبات نشان می‌دهد. بطوریکه این رشد فوق‌العاده اقتصادی و بیکاری پایین نیازمند به افزایش نرخ بهره دارند، اما فقدان فشارهای شدید تورمی به این معنی است که می‌توانند به‌تدریج ماندگار بماند.

فدرال رزرو در گزارش خود اعلام کرد: «در نیمه اول سال جاری، به‌طورکلی فعالیت‌های اقتصادی آهنگ حرکت توسعه باثبات دارند.» در این گزارش، اضافه می‌کند که ادامه‌دار بودن این (حالت) اقتصادی همچنان مطلوب مصرف‌کنندگان و موردنظر کسب‌وکارها و موجب افزایش ثروت خانوارها، رشد اقتصادی باثبات در خارج از کشور و شرایط مالی مناسب داخلی است.

به همین ترتیب، بانک مرکزی «انتظار دارد که افزایش تدریجی بیشتر» در نرخ‌های بهره به‌عنوان تلاشی ادامه‌دار در رشد فزون‌تر اقتصادی که اکنون دومین رکورد طولانی‌ترین (رشد) است، مناسب خواهد بود.

فدرال رزرو گفت که بسته کاهش مالیاتی دولت ترامپ، احتمالاً به جهش هزینه‌های مصرف‌کننده از ابتدای کسادی سال کمک کرده و احتمالاً رشد اقتصادی را در سال جاری به میزان قابل‌توجهی ترقی خواهد داد.

جروم پاول

«جروم پاول؛ رئیس فدرال رزرو»

تصویر رنگارنگ مرتبطی از اقتصاد آمریکا که به‌عنوان منابع (اطلاعاتی) پاول هستند، در مصاحبه روز پنج‌شنبه بیان شد، وی معتقد است که اقتصاد ایالات‌متحده در «شرایط واقعاً خوب» قرار دارد و برنامه‌های مالیاتی اخیر دولت و مخارج آن برای ارتقا تولید ناخالص داخلی ممکن است سه سال به طول بیانجامد.

فدرال رزرو هفت بار نرخ بهره را افزایش داده است، زیرا در دسامبر 2015 چرخه برگشت به‌سختی آغاز شد و در اواسط ماه ژوئن، این الگوی نرخ بهره وام را با یک‌چهارم درصد کاهش داد. فدرال رزرو تا پایان سال افزایش دو نرخ دیگر را مدنظر دارد.

از طرف دیگر در گزارش‌های، سیاست‌گذاران بار دیگر اعلام کردند که رشد دستمزدها ضعیف‌تر ازآنچه آن‌ها انتظار داشتند، بوده است، با توجه به نرخ بیکاری فعلی 4 درصد است.

گزارش می‌گوید که دستمزدها در شرایط «متوسط» بوده که احتمالاً این پایین بودن (دستمزدها به دلیل) بهره‌وری ضعیف است و این نشان می‌دهد که ممکن است که هنوز در بازار کار بعضی از کسادی‌ها بیشتر وجود داشته باشد، درحالی‌که ) در بسیاری از موارد کارگران با سن کمتر به نیروی کار ملحق می‌شوند،«اگر تقاضای نیروی کار (همچنان) بالا بماند.»

اگرچه (بانک مرکزی) کاملاً آن‌ها نمی‌پذیرد، (ولی) بانک مرکزی به خط‌مشی‌های تجاری محافظه‌کارانه دولت ترامپ اشاره کرد و گفت که نگرانی از عدم اطمینان در بازارهای مالی وجود دارد.

تعدادی از سیاست‌گذاران ابراز نگرانی (خود را) از اختلافات تجاری با متحدان کلیدی و چین ابراز کرده‌اند که می‌تواند به آهستگی سرمایه‌گذاری‌های تجاری را تقلیل دهد و پائول روز پنج‌شنبه گفت که تعرفه‌های بالای پایدار بر محصولات و خدمات می‌تواند به اقتصاد آسیب برساند.

منبع:Fed emphasizes ‘solid’ US economic growth, repeats gradual approach