دلارزدایی

روسیه به دنبال حذف دلار در تجارت با آرژانتین

دیمیتری فوکتیستوف، سفیر روسیه در آرژانتین گفته است که این کشور درصدد استفاده از ارزهای ملی و روش پرداخت تهاتری در صنعت دفاعی و دیگر بخش های اقتصادی است.

روسیه به دنبال استفاده از ارزهای ملی در تجارت با آرژانتین

سفیر روسیه با اشاره به مشکلات مالی آرژانتین گفته است ما در حال بررسی گزینه های پرداخت جایگزین هستیم و پیشنهاد ما انجام مبادلات از طریق ارزهای ملی و روش های پرداخت تهاتری در تجارت با آرژانتین است.

فوکتیستوف گفته است ما پیشنهاد می کنیم نه تنها در تجارت با آرژانتین بلکه با دیگر کشورهای طرف تجاریمان از سازوکار ارزهای ملی برای انجام پرداخت ها استفاده شود.

سفیر روسیه گفته است آرژانتین طبق روال قدیمی تمامی قراردادهایش را به دلار آمریکا منعقد می کند و در مورد استفاده از روبل مطمئن نیست، اما باید توجه داشت که ما با بسیاری از کشورها از ارزهای ملی خود استفاده می کنیم و اگر بعداً نیازی تبدیل روبل به دلار نیز باشد، هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی افزوده است متأسفانه هیچ حساب کارگزاری بین بانک های روسی و آرژانتینی وجود ندارد و به همین دلیل ما می خواهیم یک بانک روسی با یک دفتر در آرژانتین داشته باشیم که اقدامات گفته شده می تواند فرآیند ایجاد این بانک را تسهیل کند.

منبع: اسپوتنیک