خرابکاری اقتصادی

رد پای شبکه دخیل در جنگ ارزی علیه ایران و ترکیه

رد پای شبکه دخیل در جنگ ارزی علیه ایران و ترکیه دیده شد. صبح امروز ۴۱۷نفر که اکثرشان ایرانی‌ند ازسوی پلیس استانبول دستگیر شده اند که کاراصلی آنها انتقال پول از ترکیه به آمریکا بوده است! در واقع این شبکه پول را از ایران به ترکیه و از آنجا به آمریکا می‌فرستاده است.


به نقل از روزنامه حریت، دادستان کل دادگاه استانبول اعلام کرده این افراد که تعدادی از آنها ایرانی بودند، با تشکیل یک شبکه مخصوص مالی، طراحی امنیت اقتصادی و امنیت سرمایه‌های کشور را به‌خطر انداخته‌اند و از اواسط سال ۲۰۱۷ میلادی تاکنون با تراکنش‌های ۵۰۰۰لیره‌ای صدها بار، به خارج از کشور و به ۲۸ هزار حساب بیگانه پول واریز کرده‌اند که دومیلیارد و چهارصد میلیون لیر معادل نیم میلیارد دلار می‌رسد.

به این وسیله این گروه، به‌شکل غیرقانونی پول را از ایران و سپس ترکیه خارج کرده و به امنیت اقتصادی ترکیه‌ ضربه زده‌اند.

این افراد که ایرانی و ترکیه‌ای‌تبار هستند، در نقل و انتقال غیرقانونی پول و منابع ارزی ترکیه به خارج از کشور از افراد مختلف به‌شکل پنهانی کمیسیون و درصد دریافت کرده و اغلب افرادی که در این میانه از شبکه مزبور در آمریکا پول دریافت کرده‌اند از ایرانیان یهودی‌تبار مقیم آمریکا هستند.

بر این اساس، انتقال غیرقانونی پول از ترکیه به آمریکا از طریق شعبه‌های بانک‌های مختلف و دستگاه‌های خودپرداز از اول ژانویه سال ۲۰۱۷ شروع شده و در ۱۳ آگوست ۲۰۱۸ به بیشترین میزان خود رسیده بود. مظنونان کار انتقال پول را با مبالغی حدود ۵ هزار لیر انجام می‌دادند تا هیچ سوءظنی را ایجاد نکنند.

 

The short URL of the present article is: http://currency-war.ir/Kx8bg