بیت کوین به وسیله فرانسه و آلمان مسدود میشود ؟

به نقل از telegraph؛ مقامات کشورهای فرانسه و آلمان با ارسال نامه ای به وزرای اقتصاد گروه ۲۰  به خطراتی که سرمایه گذاران را در این رابطه تهدید می کند، اشاره کردند. در این نامه  که به امضای وزرای اقتصاد فرانسه و آلمان پیتر آلمایر (Peter Altmaier)  و برونو مایر (Bruno le Maire) رسید، درخواست شد تا جلسه ای در رابطه با موضوع یاد شده در نشست سال جاری گروه ۲۰ برگزار شود.

در این نامه اشاره شد:

توکن ها و پتانسیل آن برای نوآوری مالی نباید به کسانی که از آنها بدترین استفاده را می کنند محول شود. فرانسه و آلمان تدابیر شدیدی در رابطه با ارزهای مجازی در زمینه ضد پول شویی و تامین مالی ضد تروریسم اندیشیده اند. به علاوه، اتحادیه اروپا نیز در همین راستا قدم بر می دارد؛ گر چه مقاومت در برابر به کارگیری ارزهای مجازی برای اهداف مجرمانه  نیازمند هماهنگی بین المللی است.

در این نامه که امضای روسای بانک های مرکزی آلمان و فرانسه نیز به چشم می خورد، آسیب های ارزهای رمزپایه را مورد اشاره قرار داده و تشریح می کند که اطلاعات ناکافی در رابطه با سکه های دیجیتال، آن ها را در رسانه و فضای مجازی  اشتباها  ارز نامیده که باعث می شود سرمایه گذاران ریسک بزرگی را متحمل شوند.

علیرغم درخواستی که از ملت ها برای جلوگیری از خطرات مرتبط با بیت کوین شد، امضا کنندگان این نامه جنبه های مثبت به کار گیری بلاک چین (صنعتی که این ارز ها را در برمیگیرد) را نیز توصیه کردند. این موضوع در حالی است که یک روز بعد، بانک مرکزی اتحادیه اروپا قلمداد کردن سکه های دیجیتال را به عنوان ارز تکذیب کرد.  

منبع:سایبر بان